28 تیر 1397 ساعت 05:55
معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما از افزایش 10 درصدی دانش آموزان مدارس سما در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: سازمان سما خود را موظف می داند چراغ اندیشه دینی را در مدارس پر فروغ نگاه دارد.
دکتر زرهانی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما با اعلام افزایش دانش آموزان مدارس سما در سال تحصیلی جدید، گفت: در حال حاضر حدود 75 هزار دانش آموز در مدارس سما تحصیل می کنند که نشان از 2 برابر شدن این تعداد دانش آموز دارد(و این ظرفیت تا دو برابر قابل افزایش است).
وی افزود: دولت سالانه برای هر دانش آموز حدود 3 میلیون تومان هزینه می کند و به این ترتیب سالانه 200 میلیارد تومان از دوش دولت برداشته می شود.
رئیس سازمان سما به برنامه ریزی های این سازمان در ترویج فرهنگ اسلامی اشاره کرد و گفت: دکتر ولایتی به عنوان یک استاد اسلام شناس و متفکر فرهنگی، بر اسلامی شدن نظام تعلیم و تربیت تاکید دارند و سازمان سما خود را موظف می داند ذیل اندیشه های ایشان و دکتر فرهاد رهبر، چراغ اندیشه دینی را در مدارس پرفروغ نگاه دارد.
وی به اهمیت سلامت دانش آموزان در مدارس سما تاکید کرد و گفت: در سال گذشته طرح تدوین پرونده الکترونیک سلامت برای دانش آموزان در برخی استان ها به صورت آزمایشی اجرا شد و ان شالله تعمیم این طرح، در ردیف کارهای مهم در سال جدید تحصیلی است.
زرهانی از به کارگیری 34 راهکار از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر داد و افزود: این راهکارها که مطابق با دیدگاه های مقام معظم رهبری است، زمینه تقویت تفکر دینی و مهارت آموزی در مدارس سما را فراهم می آورد.
وی تقارن ماه محرم و آغاز سال تحصیلی را مغتنم شمرد و اظهار داشت: تقارن ایام عزاداری سالار شهیدان با آغاز سال تحصیلی جدید، مناسبت ارزشمندی برای تعلیم فلسفه قیام امام حسین (ع) و معرفی حماسه کربلا به نسل جدید است و سازمان سما از دو ماه پیش برنامه هایی را برای مدارس سما تدوین و به آنها اعلام کرده است.
زرهانی ادامه داد: سازمان سما در سال تحصیلی گذشته توانست حرکت مهارت آموزی و فعالیت های کار مبنایی را در مدارس و آموزشکده های سما پایه گذاری کند.
رئیس سازمان سما به فعالیت های اقتصادی و آموزشی مدارس سما اشاره و اضافه کرد: در برخی از استان ها دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای چند هزار دست لباس مدرسه برای دانش آموزان دوخته اند و در برخی استان ها دانش آموزان وارد کارهای هنری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی شده اند.
وی افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از 10 درصد به تعداد دانش آموزان مدارس سما اضافه شده است.
میزبانی و اجرا : شرکت شفق رایانه خزر
Template Design:Dima Group